Hodowla kotów neva masquerade. Kocięta, cena

Neva masquerade to rasa kotów, która posiada bardzo rodzinny charakter i nada się do domów z dziećmi. Uważany jest za jedną z najzdrowszych ras, jest energiczny i chętny do zabawy. Jak znaleźć hodowlę kotów neva masquerade i gdzie kupić kota syberyjskiego? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
hodowla kotów neva masquerade

Neva masquerade – co to za rasa?

Koty syberyjskie neva masquerade charakteryzują się niezwykle żywym temperamentem. Są ciekawskie i bardzo inteligentne. Dobrze dogadują się z wszystkimi domownikami – dorosłymi, dziećmi oraz innymi zwierzętami. Nie ma w nich cienia agresji i nie lubią konfliktów. Neva masquerade to rasa kota, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego warto zainwestować w szelki i wyprowadzać go na spacer. Dobrze znoszą podróże, dlatego mogą wybierać się z nami na wakacyjne wyjazdy. 

Jeśli chodzi o wygląd koty są duże – dorosłe kocury mogą ważyć nawet 7 kg, a kotki są mniejsze i uzyskują około 4 kg masy ciała. Podstawowy kolor sierści jest jasny i występują na nim znaczenia w postaci maski na pyszczku oraz na uszach, ogonie i łapach. Wzorzec dopuszcza wiele odmian umaszczenia typu colorpoint – złociste, kremowe, srebrne, rude, ciemnobrązowe, niebieskie, pręgowane, szylkretowe

Neva masquerade – gdzie kupić kocię?

Historia rasy neva masquerade jest ściśle powiązana z kotami syberyjskimi. Legenda głosi, że są one wynikiem łączenia kotów syberyjskich z syjamskimi. Pierwszy standard rasy został przygotowany w 1987 r. w Rosji w klubie “Kofofiej”, który nadał nazwę kotom – neva masquerade. Wiele osób zastanawia się gdzie kupić kota syberyjskiego?

Hodowli kotów syberyjskich neva masquerade jest dość sporo, dlatego warto znać wskazówki dotyczące zakupu kocięcia

  • przed zakupem poznaj hodowcę i sprawdź warunki utrzymania zwierząt,
  • zapytaj hodowcy o temperament matki i ojca kociąt, aby wiedzieć jakie mają one geny, 
  • zwróć uwagę na higienę, opiekę zdrowotną i żywienie kociąt,
  • skontroluj zdrowie kociąt neva masquerade,
  • zapytaj czy miot został zaczipowany,
  • dowiedz się, czy matkę zaszczepiono i odrobaczono. 
Zobacz też:  Hodowle kotów syberyjskich - jak mądrze wybrać?

Ile kosztuje kot syberyjski neva masquerade? Przygotowując się do zakupu kota tej rasy, trzeba być gotowym na wydatek od 1500 do 2000 zł w przypadku kotów nieprzeznaczonych do hodowli. Cena kota, który ma być rozmnażany zaczyna się od 2 tysięcy zł. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *