Przeglądasz teraz

Kot syberyjski

kot syberyjski rudy

Kot syberyjski rudy – historia, zachowanie i pielęgnacja

Kot syberyjski rudy, koty syberyjskie czarne - to coraz częstsze hasła pojawiające się w wyszukiwarkach internetowych. Z roku na roku zaobserwować można rosnącą popularność tej rasy. Czym wyróżnia się od innych? Jakie ma cechy? Jak wygląda pielęgnacja?
imię dla kota syberyjskiego

Imię dla kota syberyjskiego ? Poznaj nasze propozycje

Dobrze dobrane imię dla kota syberyjskiego to pierwszy krok do wieloletniej przyjaźni z tym pięknym i inteligentnym zwierzęciem. Dowiedz się więcej, jakie imię nadać kociakowi, oddając jego charakter i wyjątkowy wygląd.
kot syberyjski szylkretowy

Koty syberyjskie czarne. Opis, wygląd i cena

Jedna z najpiękniejszych i najciekawszych ras kotów domowych, która podbija serca miłośników tego gatunku – czarne koty syberyjskie! Czym się charakteryzują i ile kosztują, przeczytasz w poniższym artykule.
koty syberyjskie czarne

Kot syberyjski szylkretowy – najważniejsze informacje

Szylkretowy koty syberyjskie uchodzą za jedne z najpiękniejszych ras. Miłośnicy czteronożnych pupilów nieustannie się nimi zachwycają. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej wyjątkowej odmiany.
kot syberyjski kremowy

Kot syberyjski kremowy – cena, wygląd, umaszczenie

Marzy Ci się zjawiskowo umaszczony kot o nieco dłuższej sierści, bystrych oczach i pięknych rysach? Kot syberyjski kremowy będzie znakomitym wyborem. Oryginalny wygląd w połączeniu z niebanalną kolorystyką sprawi, że zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia.
kot syberyjski niebieski

Kot syberyjski niebieski – charakter, cena, hodowla

Niebieski kot syberyjski to niewątpliwie osobliwy osobnik. Wiele rodzin ceni sobie jego charakter, a za jego urok trzeba zapłacić wysoką cenę. Czy ten koszt jest warty utrzymywania tego kociaka pod swoim dachem?
kot syberyjski szary

Kot syberyjski szary. Opis, wygląd i charakter

Poszukujesz towarzysza codziennych zajęć domowych? Kot syberyjski szary będzie zawsze przy Tobie! Towarzyski i przywiązany do swojego właściciela kociak jest spełnieniem marzeń wielu osób. Dlaczego warto zainteresować się tą rasą?
czy koty syberyjskie są agresywne

Czy koty syberyjskie są agresywne?

Czy koty syberyjskie są agresywne? Został podany ogólny charakter tych kotów - są to zwierzęta towarzyskie, przymilne, łagodne, które wykazują agresję jedynie podczas polowań na drobne zwierzęta. Koty neva masquerade są jeszcze łagodniejsze od kotów syberyjskich.
neva masquerade charakter

Neva masquerade – charakter

Kot neva masquerade to piękne i niezwykłe zwierzę. Przyciąga ludzi nie tylko swoim wyglądem, ale także swoim charakterem. Jest to kot łagodny, ugodowy, a przy tym inteligentny i ciekawski. Kocha się bawić, także z dziećmi. Jeśli chodzi o hodowlę i kupno tego kota, trzeba koniecznie nabywać neva masquerade z zaufanych hodowli - w innym przypadku wspieramy nieuczciwe pseudo-hodowle.
kocięta syberyjskie

Kocięta syberyjskie – co powinien wiedzieć każdy właściciel?

Koty syberyjskie to jedna z popularniejszych ras, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych właścicieli. Jak każde pupile zwierzęta te mają specyficzne cechy i wymagają odpowiedniej opieki. Co musi wiedzieć osoba, która zastanawiająca się nad ich adopcją przed podjęciem ostatecznej decyzji w tym zakresie?
ile żyją koty syberyjskie

Ile żyją koty syberyjskie?

Wiele osób marzy o tym, by stać się posiadaczem kota rasowego. Adopcja takiego pupila wiąże się z dużymi kosztami najpierw w związku z kupnem, a później właściwą pielęgnacją. Bardzo ważne jest odpowiednie wychowanie i odżywianie, by kot był zadbany i zadowolony ze swojego kociego życia.
kot syberyjski niebieskie oczy

Kot syberyjski – niebieskie oczy i puszyste futerko

Wszystkie sty syberyjskie posiadają bardzo miłe usposobienie i są najczęściej adoptowane i kupowane do domów. Z artykułu dowiemy się jakie usposobienie ma kot syberyjski niebieskooki, czemu warto nie go w swoim domu oraz jakie ma cechy charakterystyczne.
kot syberyjski biały

Kot syberyjski – biały. Przedstawienie odmiany

Kot syberyjski to rasa pochodząca z Syberii - od czego wzięła się ich nazwa. Można je spotkać w wielu odmianach kolorystycznych - mogą one być rude, białe, czarne, niebieskie, srebrne, złote, kremowe, szylkretowe. Wyróżnić można również koty syberyjskie krótko i długowłose.
wychowanie kota syberyjskiego

Wychowanie kota syberyjskiego. Czy jest trudne?

Wychowanie kota syberyjskiego nie należy do najprostszych zadań - by się powidło, należy je rozpocząć, gdy kociak jest jeszcze mały. Z odpowiednią dozą determinacji i cierpliwości takie wychowanie na pewno się powiedzie. Pielęgnacja i żywienie kotów syberyjskich bywa wymagające.
kot syberyjski czy norweski leśny

Kot syberyjski czy norweski leśny? Jaką rasę wybrać?

Charakter kota leśnego syberyjskiego i kota norweskiego leśnego jest bardzo zbliżony. Każdy z tych kotów posiada pewne wady - nie zmienia to jednak faktu, że są to koty piękne z wyglądu i wyjątkowe z charakteru. O wyborze którejś z ras zadecydować muszą indywidualne preferencje przyszłego właściciela.
kot syberyjski neva masquerade

Kot syberyjski neva masquerade

Pochodząca z Rosji rasa kota domowego zaliczana do ras kotów półdługowłosych, która zyskała wielu zwolenników dzięki jej wyjątkowo przyjaznemu charakterowi oraz stosunkowo małego nakładu pracy właściciela przy pielęgnacji pupila.
kot syberyjski charakter

Kot syberyjski – charakter. Czym się wyróżnia?

Koty syberyjskie, znane również jako koty syberyjskie leśne, pochodzą z Rosji i są jedną z najstarszych ras kotów. Te koty, uważane za rosyjski skarb narodowy, są spokojne, nieustraszone, chętne do zabawy, inteligentne i spokojne.
kocięta neva masquerade

Kocięta neva masquerade – hodowla. Gdzie kupić?

Neva Masquerade są jednymi z najsłodszych kotów domowych. Są niezwykle łagodne, towarzyskie, przyjacielskie i łatwo przywiązują się do opiekuna. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym miłości do kotów.
czy warto kupić kota syberyjskiego

Czy warto kupić kota syberyjskiego? Cena, zalety i wady

Czy warto kupić tego kota? Trzeba przemyśleć tę decyzję na wielu poziomach, kot ten ma bowiem zarówno wiele zalet, jak i nieco wad. Jest on pięknym, dostojnym zwierzęciem, bardzo towarzyskim i oddanym. Potrzeba jednak dużo czasu i uwagi, by odpowiednio go wychować.
kot syberyjski wady

Kot syberyjski – wady rasy, charakter

Zanim wybierzemy kota do towarzystwa warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim usposobienie. Kot syberyjski charakter ma uczuciowy i towarzyski, ale nie jest pozbawiony wad. Poznaj je przed decyzją kupna, aby uniknąć rozczarowania.
ile śpią koty syberyjskie

Ile śpią koty syberyjskie?

Koty syberyjskie są znane z tego, że dużo śpią. Koty mają tę cudowną umiejętność spania wszędzie i w każdej pozycji, co uwielbiają właściciele pupili, ponieważ kotki często wyglądają przy tym śmiesznie.
kot syberyjski krótkowłosy

Kot syberyjski krótkowłosy. Pielęgnacja i wygląd

Koty krótkowłose, takie jak kot syberyjski krótkowłosy, są najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem kotów, jakie zwykle trzyma się w domu. Za ich potomków, uznaje się żbika oraz kota nubijskiego. Inteligencja kotów krótkowłosych sprawia, że z łatwością, potrafią się one dostosować do stworzonych im przez nas domowych warunków oraz wymogów jakie przed nimi stawiamy.
kot syberyjski długowłosy

Kot syberyjski długowłosy. Charakterystyka tej odmiany

Koty syberyjskie długowłose to naturalna, nie krzyżówkowa rasa, której korzenie sięgają mroźnych obszarów Syberii. Koty te przez lata w swojej ojczyźnie uznawane były za dosyć pospolite. Dziś ze względu na stale rosnące zainteresowanie ta rasą, stały się ulubieńcami salonów. Sprawdź!
koty syberyjskie

Koty syberyjskie – opis rasy, odmiany i cena

Artykuł ten zawiera szczegółowy opis kota leśnego syberyjskiego. Kot ten jest zwierzęciem dość dużym i ma charakterystyczne półdługie futro. Rasa ta pochodzi z Syberii. Występują dwie podstawowe odmiany kota syberyjskiego: krótkowłosa oraz długowłosa. Ponadto istnieje osobna rasa - neva masquerade. Sprawdź!