Julia Piotrkowska

Artykułów: 33
Studentka ostatniego roku weterynarii. Miłość do zwierząt odziedziczyła po rodzicach, którzy przez wiele lat prowadzili hodowle kotów rasowych w szczególności syberyjskich. W wolnym czasie chętnie czyta książki, spotka się z przyjaciółmi i udziela porad wetrynaryjnych na forum.

Smakołyki dla koni – jak urozmaicić ich dietę?

Wielu właścicieli koni zastanawia się, jak urozmaicić dietę swoich podopiecznych i zapewnić im smaczne przysmaki. Odpowiednio zbilansowana dieta konia jest kluczowa dla jego zdrowia i dobrej kondycji. Warto więc poznać różnorodne przysmaki dostępne na rynku, które dostarczą nie tylko smaku, ale także korzystnych składników odżywczych. Odkryj śródtytuły poniżej, które pomogą Ci wybrać najlepsze przysmaki dla swojego konia.

Karma sucha bezzbożowa dla psa – czy warto?

Jednym z najważniejszych aspektów opieki nad psem jest właściwe żywienie. Karma sucha bezzbożowa to jedno z rozwiązań, które cieszy się coraz większą popularnością. Jednak czy jest to dobry wybór dla Twojego czworonoga? W tym artykule dowiesz się, czym wyróżnia się karma bez zbóż, kiedy jest wskazana oraz jakie korzyści może przynieść Twojemu psu.
kot syberyjski rudy

Kot syberyjski rudy – historia, zachowanie i pielęgnacja

Kot syberyjski rudy, koty syberyjskie czarne - to coraz częstsze hasła pojawiające się w wyszukiwarkach internetowych. Z roku na roku zaobserwować można rosnącą popularność tej rasy. Czym wyróżnia się od innych? Jakie ma cechy? Jak wygląda pielęgnacja?
hodowle kotów syberyjskich

Hodowle kotów syberyjskich – jak mądrze wybrać?

Kot syberyjski to Twoje marzenie? Zastanawiasz się gdzie są najładniejsze kocięta syberyjskie i które hodowle kotów syberyjskich warto wziąć pod uwagę? Poniżej znajdziesz szereg informacji na temat zakupu kotów syberyjskich.
gdzie kupić kota syberyjskiego

Gdzie kupić kota syberyjskiego? Hodowle i ceny

Kot syberyjski to jeden z najbardziej pożądanych kotów. Może dlatego, że są to zwierzęta o bardzo wdzięcznym wyglądzie oraz sympatycznym charakterze. Gdy wybierzemy już odpowiednią rasę dla siebie, pojawia się pewien problem - gdzie kupić kota syberyjskiego?
kot syberyjski alergia

Kot syberyjski – alergia. Czy nadaje się dla alergików?

Koty syberyjskie to piękne zwierzęta, które zwrócą uwagę niejednego fana kotów. Dobrą wiadomością jest fakt, że przedstawiciele tej rasy nie uczulają. Dlaczego koty syberyjskie nie alergizują? Czy w związku z tym, kot syberyjski nadaje się dla alergików? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
kot syberyjski szylkretowy

Koty syberyjskie czarne. Opis, wygląd i cena

Jedna z najpiękniejszych i najciekawszych ras kotów domowych, która podbija serca miłośników tego gatunku – czarne koty syberyjskie! Czym się charakteryzują i ile kosztują, przeczytasz w poniższym artykule.
hodowla kotów neva masquerade

Hodowla kotów neva masquerade. Kocięta, cena

Neva masquerade to rasa kotów, która posiada bardzo rodzinny charakter i nada się do domów z dziećmi. Uważany jest za jedną z najzdrowszych ras, jest energiczny i chętny do zabawy. Jak znaleźć hodowlę kotów neva masquerade i gdzie kupić kota syberyjskiego? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
koty syberyjskie czarne

Kot syberyjski szylkretowy – najważniejsze informacje

Szylkretowy koty syberyjskie uchodzą za jedne z najpiękniejszych ras. Miłośnicy czteronożnych pupilów nieustannie się nimi zachwycają. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej wyjątkowej odmiany.
kot syberyjski szary

Kot syberyjski szary. Opis, wygląd i charakter

Poszukujesz towarzysza codziennych zajęć domowych? Kot syberyjski szary będzie zawsze przy Tobie! Towarzyski i przywiązany do swojego właściciela kociak jest spełnieniem marzeń wielu osób. Dlaczego warto zainteresować się tą rasą?
czy koty syberyjskie są agresywne

Czy koty syberyjskie są agresywne?

Czy koty syberyjskie są agresywne? Został podany ogólny charakter tych kotów - są to zwierzęta towarzyskie, przymilne, łagodne, które wykazują agresję jedynie podczas polowań na drobne zwierzęta. Koty neva masquerade są jeszcze łagodniejsze od kotów syberyjskich.
kocięta syberyjskie

Kocięta syberyjskie – co powinien wiedzieć każdy właściciel?

Koty syberyjskie to jedna z popularniejszych ras, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych właścicieli. Jak każde pupile zwierzęta te mają specyficzne cechy i wymagają odpowiedniej opieki. Co musi wiedzieć osoba, która zastanawiająca się nad ich adopcją przed podjęciem ostatecznej decyzji w tym zakresie?
kot syberyjski niebieskie oczy

Kot syberyjski – niebieskie oczy i puszyste futerko

Wszystkie sty syberyjskie posiadają bardzo miłe usposobienie i są najczęściej adoptowane i kupowane do domów. Z artykułu dowiemy się jakie usposobienie ma kot syberyjski niebieskooki, czemu warto nie go w swoim domu oraz jakie ma cechy charakterystyczne.
Czy koty syberyjskie gubią sierść

Czy koty syberyjskie gubią sierść?

Koty syberyjskie mają przesłodki charakter. Są łagodne, przyjacielskie i nawiązują silną więź z opiekunem. Nadają się do domu, w którym otrzymają miłość i opiekę. Ze względu na swoje piękne futro wymagają regularnej pielęgnacji.
kot syberyjski biały

Kot syberyjski – biały. Przedstawienie odmiany

Kot syberyjski to rasa pochodząca z Syberii - od czego wzięła się ich nazwa. Można je spotkać w wielu odmianach kolorystycznych - mogą one być rude, białe, czarne, niebieskie, srebrne, złote, kremowe, szylkretowe. Wyróżnić można również koty syberyjskie krótko i długowłose.
wychowanie kota syberyjskiego

Wychowanie kota syberyjskiego. Czy jest trudne?

Wychowanie kota syberyjskiego nie należy do najprostszych zadań - by się powidło, należy je rozpocząć, gdy kociak jest jeszcze mały. Z odpowiednią dozą determinacji i cierpliwości takie wychowanie na pewno się powiedzie. Pielęgnacja i żywienie kotów syberyjskich bywa wymagające.
kot syberyjski czy norweski leśny

Kot syberyjski czy norweski leśny? Jaką rasę wybrać?

Charakter kota leśnego syberyjskiego i kota norweskiego leśnego jest bardzo zbliżony. Każdy z tych kotów posiada pewne wady - nie zmienia to jednak faktu, że są to koty piękne z wyglądu i wyjątkowe z charakteru. O wyborze którejś z ras zadecydować muszą indywidualne preferencje przyszłego właściciela.
kot syberyjski charakter

Kot syberyjski – charakter. Czym się wyróżnia?

Koty syberyjskie, znane również jako koty syberyjskie leśne, pochodzą z Rosji i są jedną z najstarszych ras kotów. Te koty, uważane za rosyjski skarb narodowy, są spokojne, nieustraszone, chętne do zabawy, inteligentne i spokojne.
kocięta neva masquerade

Kocięta neva masquerade – hodowla. Gdzie kupić?

Neva Masquerade są jednymi z najsłodszych kotów domowych. Są niezwykle łagodne, towarzyskie, przyjacielskie i łatwo przywiązują się do opiekuna. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym miłości do kotów.
ile kosztuje kot syberyjski

Ile kosztuje kot syberyjski?

Koty syberyjskie zyskały w ostatnim czasie naprawdę szerokie grono fanów. Nic dziwnego, cieszą się one bowiem naprawdę niecodziennym wyglądem, który przypomina, że pochodzą z głębia Rosji, a dokładniej z Syberii, o czym świadczy ich nazwa. Sprawdź!
kot syberyjski wady

Kot syberyjski – wady rasy, charakter

Zanim wybierzemy kota do towarzystwa warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim usposobienie. Kot syberyjski charakter ma uczuciowy i towarzyski, ale nie jest pozbawiony wad. Poznaj je przed decyzją kupna, aby uniknąć rozczarowania.
kot syberyjski krótkowłosy

Kot syberyjski krótkowłosy. Pielęgnacja i wygląd

Koty krótkowłose, takie jak kot syberyjski krótkowłosy, są najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem kotów, jakie zwykle trzyma się w domu. Za ich potomków, uznaje się żbika oraz kota nubijskiego. Inteligencja kotów krótkowłosych sprawia, że z łatwością, potrafią się one dostosować do stworzonych im przez nas domowych warunków oraz wymogów jakie przed nimi stawiamy.
kot syberyjski długowłosy

Kot syberyjski długowłosy. Charakterystyka tej odmiany

Koty syberyjskie długowłose to naturalna, nie krzyżówkowa rasa, której korzenie sięgają mroźnych obszarów Syberii. Koty te przez lata w swojej ojczyźnie uznawane były za dosyć pospolite. Dziś ze względu na stale rosnące zainteresowanie ta rasą, stały się ulubieńcami salonów. Sprawdź!
koty syberyjskie

Koty syberyjskie – opis rasy, odmiany i cena

Artykuł ten zawiera szczegółowy opis kota leśnego syberyjskiego. Kot ten jest zwierzęciem dość dużym i ma charakterystyczne półdługie futro. Rasa ta pochodzi z Syberii. Występują dwie podstawowe odmiany kota syberyjskiego: krótkowłosa oraz długowłosa. Ponadto istnieje osobna rasa - neva masquerade. Sprawdź!