Kot syberyjski – charakter. Czym się wyróżnia?

Koty syberyjskie, znane również jako koty syberyjskie leśne, pochodzą z Rosji i są jedną z najstarszych ras kotów. Te koty, uważane za rosyjski skarb narodowy, są spokojne, nieustraszone, chętne do zabawy, inteligentne i spokojne.
kot syberyjski charakter

Czy warto kupić kota syberyjskiego?

Czy warto kupić kota syberyjskiego? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że to czuła i koleżeńska rasa. Kochają swoje rodziny, w tym inne zwierzęta domowe i dzieci. Uwielbiają tulić się do bliskich im osób, dlatego jeśli im na to pozwolisz, chętnie przyjdą i przytulą się do Ciebie kiedy leżysz na kanapie. Koty syberyjskie są na ogół bardzo szczęśliwe, gdy są brane na ręce i przytulane – pod warunkiem, że ich łapy są wolne, aby mogły uciec, jeśli zechcą. Chociaż lubią się przytulać i bawić, wychowanie kota syberyjskiego zdecydowanie nie wymaga poświęcania mu nadmiernej uwagi. Lubią też swoją własną przestrzeń i nie mają problemu z poinformowaniem Cię, kiedy wolą być same. Lubią być szanowane i traktowane z godnością.

Ich wysoki poziom inteligencji oraz sprawność fizyczna sprawiają, że zwłaszcza młode kocięta syberyjskie, mogą być dość energiczne. Kot syberyjski często przychodzi na zawołanie i można go dość łatwo wyszkolić do chodzenia na smyczy. Jest to stosunkowo cicha rasa, która ma tendencję do komunikowania się poprzez słodkie miauczenie. Miauczenie kota syberyjskiego słyszymy głównie wtedy, gdy chce się przytulić lub zwrócić na siebie uwagę. Ich mruczenie jest głębokie, prawie wielopoziomowe. Im bardziej zadowolony będzie Twój kot syberyjski, tym głębsze będzie jego mruczenie.

Kot syberyjski – charakter

 Chociaż kochają zabawę i żarty, w głębi duszy koty syberyjskie są z natury bardzo spokojne, a przy tym cierpliwe i miłe, co czyni je świetnymi kompanami zarówno dla dzieci, jak i innych zwierząt. Popularna opinia mówi, że najlepiej jest mieć dwa koty syberyjskie, ponieważ najlepiej dogadają się ze swoim kocim kumplem.

 Koty syberyjskie uwielbiają wiedzieć, co się dzieje, a jeśli nie mają dostępu do jakiegoś obszaru, będą zdeterminowane, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Twój kot syberyjski prawdopodobnie  polubi chodzenie za Tobą po domu i będzie chciał wejść do każdej szafki, otwierać  drzwi i ogólnie wiedzieć co się dzieje. Generalnie nie lubią zbyt długo zostawać same. Są bardzo towarzyskie i są najszczęśliwsze, gdy są blisko swoich właścicieli. Lubią za to odkrywać nowe terytoria. Są szczególnie zwinne, nawet jak na koty, co oznacza, że nie mają problemu ze wskoczeniem do trudno dostępnych miejsc. Koty syberyjskie uwielbiają zabawki tak bardzo, że zachowują swoją pasję do psot jeszcze długo po kocięcych latach. Co niezwykłe, niektóre bardzo lubią aportować!!

Zobacz też:  Wychowanie kota syberyjskiego. Czy jest trudne?

 Uwielbiają nowe sztuczki i szybko się uczą. Ich wysoki poziom inteligencji sprawia, że lubią różnego rodzaju łamigłówki. Zabawki takie jak puzzle są na ogół bardzo lubiane przez koty syberyjskie, ponieważ one uwielbiają rozwiązywać problemy – szczególnie jeśli pozwala im się to dostać się do smakołyku lub myszy. Także gry wymagające skakania spodobają się Twojemu kotu syberyjskiemu. Ich tylne nogi są bardzo mocne i nieco dłuższe niż przednie. Oznacza to, że z natury są fantastycznymi skoczkami. Uwielbiają  wskakiwać na półki na książki, karnisze i niektóre z najwyższych punktów każdego pomieszczenia, w którym się znajdują, w tym żyrandole i oprawy oświetleniowe.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *