Czy koty syberyjskie są agresywne?

Czy koty syberyjskie są agresywne? Został podany ogólny charakter tych kotów – są to zwierzęta towarzyskie, przymilne, łagodne, które wykazują agresję jedynie podczas polowań na drobne zwierzęta. Koty neva masquerade są jeszcze łagodniejsze od kotów syberyjskich.
czy koty syberyjskie są agresywne

Koty syberyjskie pochodzą z mroźnej Syberii. Jest to rasa naturalna, a nie uzyskiwana przez sztuczne krzyżówki. Kot syberyjski ma imponujący wygląd. Jest to zwierzę dosyć duże, a futro sprawia, że wydaje się jeszcze większe.

Czy koty syberyjskie są agresywne? W końcu pozostało w nich trochę dzikości po przodkach mieszkających na Syberii. Czy to oznacza, że koty te będą wykazywać agresję wobec ludzi i innych zwierząt? Przekonajmy się.

Kot syberyjski – charakter

Kot syberyjski jest bardzo przywiązany do ludzi – będzie chodził za swoim opiekunem krok w krok, choć nie oznacza to, że będzie mu nieustannie przesiadywał na kolanach – koty syberyjskie tez lubią czasem pewien dystans. Kot syberyjski skory jest do wszelkich zabaw – tym z pewnością zaskarbi sobie sympatię dzieci.

W kotach syberyjskich, jak już zaznaczyliśmy, przetrwał pewien dziki rys. Oznacza to, że bardzo lubią one harcować na świeżym powietrzu, poznawać nowe tereny, a także polować – wobec swoich ofiar są one bezlitosne i w tym wypadku trzeba przyznać, że wykazują się sporą agresją. Na progu czekać nas mogą “prezenty” w postaci myszy i ptaków. Czy kot syberyjski wykazuje agresję w innych przypadkach? Na szczęście jest to kot bardzo łagodny, ugodowy – nadaje się więc do tego, by przebywał on razem z dzieckiem, a także z innymi kotami czy z psami. Kot syberyjski jest z reguły wesoły – to jego usposobienie pozytywnie oddziałuje na innych.

A zatem, nie trzeba się bać, że ten pokaźnych rozmiarów kot będzie wykazywał zachowania agresywne. Może co najwyżej, w ferworze zabawy czy podczas wspinaczki, coś zbić czy nieco poniszczyć meble. By tego uniknąć, warto kupić kotu wysoki drapak, na którym ten będzie mógł się porządnie wyżyć. Wskazane są też różnego rodzaju zabawki – piłeczki czy sztuczne myszki.

Zobacz też:  Ile śpią koty syberyjskie?

Czy kot neva masquerade jest agresywny?

Czy kot neva masquerade, bardzo bliski kuzyn kota syberyjskiego, może przejawiać zachowania agresywne? Na szczęście kot ten będzie agresywny jedynie wobec  swoich drobnych ofiar. W innych przypadkach będzie to kot nad wyraz łagodny. Jeśli go odpowiednio wychowamy, będzie on posłuszny i pełen ogłady. Charakter kota neva masquerade jest bardzo zbliżony do charakteru kota syberyjskiego. Kot ten także jest bardzo towarzyski, przymilny, bardzo przywiązuje się do swoich opiekunów i lubi spędzać z nimi czas.

Czym różni się ta rasa od kota syberyjskiego? Mianowicie tym, że kot ten jest jeszcze łagodniejszy niż kot syberyjski, zarówno wobec ludzi i zwierząt, jak i wobec obiektów nieożywionych – z pewnością nie jest to typ kota, który jest w stanie zdemolować nam mieszkanie.

Podsumowanie

Czy koty syberyjskie są agresywne? Ich wygląd i pewna dzikość mogą wzbudzać przeświadczenie, że koty te charakteryzować się będą pewną agresją. Na szczęście tak nie jest – koty te to empatyczne, urocze, łagodne stworzenia. Jedyny wyjątek stanowić będą polowania – wobec ptaków i myszy koty syberyjskie potrafią być bezlitosne. Jednak wobec ludzi z pewnością nie będą wykazywać agresji, mogą być więc świetnymi towarzyszami dzieci.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *