Neva masquerade – charakter

Kot neva masquerade to piękne i niezwykłe zwierzę. Przyciąga ludzi nie tylko swoim wyglądem, ale także swoim charakterem. Jest to kot łagodny, ugodowy, a przy tym inteligentny i ciekawski. Kocha się bawić, także z dziećmi. Jeśli chodzi o hodowlę i kupno tego kota, trzeba koniecznie nabywać neva masquerade z zaufanych hodowli – w innym przypadku wspieramy nieuczciwe pseudo-hodowle.
neva masquerade charakter

Kot syberyjski biały – neva masquerade

Kot syberyjski neva masquerade to kuzyn zwyczajnego kota leśnego syberyjskiego. Różni się od niego umaszczeniem i kolorem oczu, które są niebieskie. Kocięta neva masquerade zawsze rodzą się białe – później mogą przybierać inny kolor, lecz często pozostają dosyć jasne lub nawet całkowicie białe.

Kot neva masquerade to przepiękne zwierzę. Jego bujne futro budzi podziw i uznanie na wielu kocich wystawach. Jest to zwierzę okazałe, dostojne, pełne wdzięku.

Jaki charakter ma neva masquerade? Czy jest to kot agresywny, czy wręcz przeciwnie – łagodny i ugodowy? Przekonajmy się.

Kot neva masquerade – charakter

Charakter kota neva masquerade jest bardzo podobny do charakteru kota syberyjskiego. Neva masquerade, podobnie jak jego kuzyn, uwielbia przebywać z ludźmi, często chodzi za swoim opiekunem, nie przepada zaś za samotnością.

Jest to kot bez wątpienia temperamentny. Gdy mu się coś nie podoba, z pewnością poinformuje nas o tym swoim zachowaniem. Nie jest to jednak w żadnym razie kot agresywny. Nawet, gdy nie spodoba mu się jakaś zabawa, nie zaatakuje pazurami, a po prostu odejdzie. Dlatego kot ten nadaje się do tego, by mieszkać wraz z dziećmi. Ważne jest jednak to, by nauczyć dziecko odpowiedniego, odpowiedzialnego traktowania zwierzęcia.

Kot neva masquerade jest wesoły, pełen energii, uwielbia zabawy. Z pewnością jest to kot, który potrzebuje sporo uwagi ze strony człowieka – dla jednych może być to wadą, dla innych zaletą. Jest to zwierzę inteligentne, a przy tym ciekawskie – lubi poznawać nowe tereny i wchodzić w różne zakamarki. Kota tego z pewnością cechuje bezkonfliktowość – nie popada on w żadne spory z ludźmi czy innymi zwierzętami. Jest łagodny także wobec obiektów nieożywionych, co doceni wielu właścicieli. Kota tego nazwać można stworzeniem empatycznym. Może nawet zdarzyć się tak, że neva masquerade będzie próbował pocieszyć przygnębionego człowieka. Kot ten bywa nieco nieufny w stosunku do nowych ludzi – potrzebuje czasu, by się oswoić, przywyknąć.

Zobacz też:  Kocięta neva masquerade - hodowla. Gdzie kupić?

Rasa neva masquerade jest niezwykła pod tym względem, że potrafi tworzyć kocie rodziny – tu także kocur opiekuje się czasem małymi kotkami.

Hodowla kotów neva masquerade

Hodowla kotów neva masquerade jest w Polsce dość popularna – wystarczy wpisać tę frazę w wyszukiwarkę internetową, by się o tym przekonać. Ważne, by kupować koty wyłącznie z zaufanych hodowli – takich, które mają najlepsze opinie. Kupowanie kotów z nielegalnych źródeł wspiera nieuczciwy przemysł; tacy pseudo-hodowcy często trzymają koty w nieodpowiednich, wręcz szkodliwych warunkach.

Ile kosztuje rasowy kot z hodowli? Ich cena waha się między 1500 zł a 2000 zł. Z jednej strony nie jest to mała kwota, biorąc pod uwagę fakt, że dachowca możemy wziąć ze schroniska za darmo, z drugiej strony cena ta pewnie nie odstraszy kogoś, kto jest prawdziwym miłośnikiem tej rasy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też