Imię dla kota syberyjskiego ? Poznaj nasze propozycje

Dobrze dobrane imię dla kota syberyjskiego to pierwszy krok do wieloletniej przyjaźni z tym pięknym i inteligentnym zwierzęciem. Dowiedz się więcej, jakie imię nadać kociakowi, oddając jego charakter i wyjątkowy wygląd.
imię dla kota syberyjskiego

Wielu właścicieli  zaraz po decyzji o zakupie kota syberyjskiego z hodowli spotyka się z niemałym problemem, zastanawiając się jakie imię wybrać dla nowego członka rodziny. Nie jest to łatwa decyzja, gdyż imię dla kota powinno odzwierciedlać jego charakterystyczne cechy. 

O czym należy pamiętać przy wyborze imienia dla kota ?

Przede wszystkim należy zastanowić się czy imię, które nam się podoba nie jest zbyt długie i czy będzie ono atrakcyjne dla naszego zwierzaka. Imię dla kocięta syberyjskiego nie powinno być zbyt długie by zawołanie kotka nie było uciążliwe. Ważną kwestią jest też to czy wybrane imię dobrze nam samym się kojarzy. Imię dla kota musi być również atrakcyjne dla samego zainteresowanego, gdyż koty wbrew powszechnej opinii reagują one na wołanie po imieniu i bardzo szybko je zapamiętują . Imiona zawierające spółgłoski miękkie, takie jak  “ś” i “ć” są bardziej atrakcyjne dla pupila, gdyż koty bardziej reagują na tak zwane “szeleszczące słowa”. 

Przyzwyczajanie kota syberyjskiego do imienia

Sposób nauki imienia imienia ma duże odzwierciedlenie w charakterze kota syberyjskiego.  Koty z natury są bystre i bacznie obserwują otoczenie, z tego tez względu zwracają również uwagę na dźwięki, które później kojarzą się im z rozmaitymi czynnościami. Kocięta syberyjskie łase na smaczki szybciej nauczą się swojego imienia gdy po zawołaniu dostaną ulubioną przekąskę, można też używać nowego imienia podczas zabawy czy pieszczot. Szkolenie należy rozpocząć od pierwszych dni w nowym domu. Bardzo ważne jest też aby w czasie nauki nie wypowiadać nowego imienia kota w “złym kontekście”, podczas karcenia zwierzaka. 

Zobacz też:  Kot syberyjski – wady rasy, charakter

Co z imieniem nadanym przez hodowlę kotów syberyjskich ?

Wszystkie kocięta syberyjskie z jednego miotu mają nadawane imiona na tę samą literę alfabetu, przy czym liczy się kolejność urodzeń w hodowli a nie to od jakiej matki kociaki pochodzą. Przyszli właściciele z jednej strony maja ułatwienie w kwestii nadania imienia lecz nie ma przeciwwskazań aby to imię zmienić podczas codziennego zwracania się do pupila. Jednak w dokumentach poświadczających pochodzenie, imię nadane przez hodowcę pozostaje bez zmian.  

Imiona dla kota syberyjskiego – inspiracje  

Imiona dla kota syberyjskiego inspirowane jego cechami charakteru : Złośnik, Dama, Wojownik, Leniuszek, Ciekawski, Pomocnik, Łobuz, Figiel, Szogun. 

Imiona inspirowane wyglądem pupila: Kropka, Ciapek, Puszysław, Myszka, Maluch, Czarny, Biały, Pirat, Plamka, Rudy, Lisek, Płomyk, Kluska, Chudy, Puszek, Węgielek, Kulka, Beza. 

Imiona inspirowane upodobaniami właścicieli: Sephora, Coco, Cola, Coffe, Whisky, Brandy, Messi, Channel, Haker, Bosman, Nirwana, Sushi, Thor, Frodo, Ofelia, Ruletka, Pandora, Kleopatra. 

Imiona inspirowane kocimi bohaterami z kina i literatury: Klakier, Filemon, Behemot, Garfield, Bonifacy, Tom.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też