Kocięta syberyjskie – co powinien wiedzieć każdy właściciel?

Koty syberyjskie to jedna z popularniejszych ras, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych właścicieli. Jak każde pupile zwierzęta te mają specyficzne cechy i wymagają odpowiedniej opieki. Co musi wiedzieć osoba, która zastanawiająca się nad ich adopcją przed podjęciem ostatecznej decyzji w tym zakresie?
kocięta syberyjskie

Kot syberyjski – charakter

Charakter kociąt syberyjskich to dla wielu właścicieli kluczowa kwestia. Wśród charakterystycznych cech tego zwierzęcia można wymienić przede wszystkim żywiołowość. Zwierzęta te można określić, jako aktywne, przyjazne, a zarazem zwinne i żywiołowe i nieco dzikie, ale z pewnością przywiązane i czułe w stosunku do właściciela, a także pozbawione agresji.  

Jak powinno wyglądać wychowanie kota syberyjskiego?

Warto pamiętać, że zarówno koty syberyjskie, jak i kocięta wymagają zapewnienia sporej przestrzeni służącej do rozrywki. Do ich ulubionych rozrywek można zaliczyć bieganie, skakanie, czy aportowanie. Wychowanie kotów syberyjskich nie jest trudne, ponieważ należą one do niezwykle inteligentnych zwierząt, ale należy wziąć pod uwagę ich upartość, zwłaszcza w wieku dorosłym przez, co oduczenie ich pewnych kwestii, zwłaszcza w wieku dorosłym nie należy do najłatwiejszych.

Żywienie kota syberyjskiego – o czym warto pamiętać?

Żywienie kociąt syberyjskich powinno przewidywać wysokiej jakości karmę, zarówno suchą, jak i mokrą. Cennym urozmaiceniem diety może być lubiane przez pupile surowe, a także gotowane mięso, czy podroby.

Gdzie kupić kota syberyjskiego? – kocięta syberyjskie hodowla

Profesjonalne hodowle kotów syberyjskich to miejsce, gdzie możliwe jest kupno rodowite zwierze tej rasy. Warto wybierać najlepsze hodowle, gdzie właściciele zwierząt zajmują się ich opieką z prawdziwej pasji i wkładają w to dużo zaangażowania. Wtedy nabywca ma pewność, że kocięta zostaną oddane wtedy, gdy będą na to gotowe. Właściciele takich miejsc często dbają o odpowiednie zadbanie o zdrowie kociaka poprzez odrobaczenie, zaszczepienie, czy konsultacje z weterynarzem. 

Kot syberyjski – waga

Koty syberyjskie należą do dość masywnych, umięśnionych zwierząt. Waga dorosłego kocura mieści się w przedziale 6-8 kilogramów. Z kolei kotki mogą ważyć mniej o około 2 kilogramy. 

Zobacz też:  Czy warto kupić kota syberyjskiego? Cena, zalety i wady

Kocięta syberyjskie – cena

Ile kosztuje kot syberyjski?” to jedno z najczęściej zadawanych przez potencjalnych właścicieli pytań. Kot syberyjski mały pochodzący z profesjonalnej hodowli może kosztować najczęściej około 2000 – 3000 złotych. Koszta są uzależnione od m.in. płci, czy pochodzenia. Chodzi to o tak zwane koty na kolanka. Zawsze w przypadku kociąt przeznaczonych do dalszej hodowli, czy zwierząt wystawowych koszta są zauważalnie wyższa. W tym wypadków należy spodziewać się opłaty rzędu 5000 złotych.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też