Neva masquerade – alergia. Czy jego sierść uczula?

Kot syberyjski neva masquerade jest bardzo często wybieraną rasą, głównie ze względu na ich bardzo miły charakter oraz piękny wygląd.
neva masquerade alergia

Wcześniej koty syberyjskie neva masquerade były uważane za zwykłe dachowce. Dziś jednak rasę tę doceniają miłośnicy tych puchatych pupili. W niniejszym artykule dowiemy się, czy kot syberyjski jest odpowiedni dla alergików oraz na jakie choroby może cierpieć.

Kot syberyjski alergia

Koty syberyjskie nie posiadają genu Fel-d1. Sprawia to, że jest odpowiedni dla alergików. Jeśli interesuje nas kot syberyjski alergia nie będzie więc problemem. Gen ten odpowiada u ludzi za alergię, która  objawia się m.in. kichaniem, łzawieniem oczu oraz świądem skóry. Jeśli więc w domu mamy alergika, to kot syberyjski hipoalergiczny będzie odpowiedni. Dodatkowo to rasa kota, który praktycznie nie gubi sierści, mimo że mało która rasa posiada tyle sierści co kot syberyjski. Uczulenie występuje głównie wtedy, kiedy sierść ma kontakt z oczami lub skórą alergika. Jeśli chcemy wiedzieć jaki będzie idealny kot dla alergika – syberyjski będzie idealnym wyborem. Przy wyborze kota rasy neva masqurerade alergia nie będzie więc przeszkodą. 

Czy warto kupić kota syberyjskiego?

Czy warto kupić kota neva masquerade? Kot syberyjski to nie tylko wspaniały pupil dla alergika. Będzie również wspaniałym kotem domowym. Ma miłe usposobienie, uwielbia ludzi i jest gadatliwy. Ma dość wysoki głos, którym chętnie komunikuje, że potrzebuje uwagi lub jedzenia. Koty syberyjskie uwielbiają się wspinać, kochają towarzystwo człowieka i przede wszystkim kochają domy pełne ludzi i dzieci. To wierny towarzysz, który szybko się przywiązuje. Warto więc zdecydować się na zakup tego wspaniałego zwierzęcia tylko wtedy, kiedy będziemy mieć pewność, że nasz pupil będzie miał naszą uwagę i miłość.

Kot syberyjski choroby

Tak jak inne koty, również koty rasy neva masqurerade są narażone na choroby. Tym kotom może zdarzyć się taka nieprzyjemna przypadłość zdrowotna, jaką jest kardiomiopatia przerostowa serca lub wielotorbielowatość nerek. Należy więc zwrócić uwagę, czy nasz pupil zbyt często nie oddaje moczu lub nie zaczyna się męczyć już po krótkiej zabawie. Na szczęście obie choroby są dość rzadkie, a kot syberyjski jest starą rasą kotów, która nie jest tak mocno narażona na wady genetyczne. Aby mieć pewność, że w przyszłości nasz nowy członek rodziny nie zachoruje, warto kupować młodego kotka z rodowodem oraz książeczką zdrowia. Zalecana jest pełnowartościowa karma, z niską zawartością błonnika oraz podawanie regularnie pasty odkłaczającej. 

Zobacz też:  Kocięta neva masquerade - hodowla. Gdzie kupić?

Koty syberyjskie osiągają swoją dojrzałość płciową w wieku 3 do 5 lat. Przed tym czasem warto wykastrować lub wysterylizować naszego kota, co znacznie zmniejszy ryzyko powstania niektórych chorób.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też