Ile kosztuje kot syberyjski?

Koty syberyjskie zyskały w ostatnim czasie naprawdę szerokie grono fanów. Nic dziwnego, cieszą się one bowiem naprawdę niecodziennym wyglądem, który przypomina, że pochodzą z głębia Rosji, a dokładniej z Syberii, o czym świadczy ich nazwa. Sprawdź!
ile kosztuje kot syberyjski

Kot syberyjski – charakterystyka

Ich niebanalne piękno nie jest jedynym aspektem, za które zostały pokochane. Duże znaczenie ma także ich charakter, ponieważ koty syberyjskie są temperamentne, uczuciowe i przyjacielskie, a także, co odróżnia ich od innych kotów – są w nieustannym ruchu. Jeżeli ten krótki opis kota rasy syberyjskiej nie jest wystarczająco atrakcyjny, to gorąco zachęcamy do przeczytania następnego paragrafu – w tych kotach naprawdę można się zakochać.

Czy warto kupić kota syberyjskiego?

Przed omówieniem ceny, należy się dobrze zastanowić, czy kot syberyjski jest rzeczywiście kotem wprost stworzonym do naszego gospodarstwa domowego. Nikomu nie trzeba przypominać, że nad każdym zwierzęciem, niezależnie od gatunku, początkowo trzeba popracować, by móc z nim żyć spokojnie. Koty syberyjskie nie są tutaj oczywiście wyjątkiem. Dodatkowo ze względu na ich pochodzenie bywają nieco dzikie, więc będzie trzeba poświęcić im trochę uwagi. Mimo swojej “dzikiej natury” nie bywają agresywne, wręcz przeciwnie, koty syberyjskie wręcz same “lgną” do człowieka, są bardzo towarzyskie, a przy tym nienatarczywe, choć bywają ciekawskie, ponieważ na bieżąco interesują się otaczającym je otoczeniem. Jeżeli taki zestaw cech charakteru nam odpowiada, to zdecydowanie powinniśmy nabyć kota syberyjskiego, jednakże ile kosztuje kot syberyjski?

Kot syberyjski – cena

Już wcześniej zostało wspomniane o tym, jak wiele ludzi urzekła ta konkretna rasa kota. Cena może dziwić, jednak należy pamiętać, że kot syberyjski jest kotem rasowym, więc trzeba za niego zapłacić jak za każdego rasowego kudłatego przyjaciela z hodowli. Właśnie z tego faktu wynika jego, cena ponieważ za kota rasy syberyjskiej będziemy musieli zapłacić do 2000 złotych. Dobrze, teraz pozostaje jeszcze kwestia, gdzie kupić kota syberyjskiego. Jeżeli już jesteśmy zdecydowani na zakup kota, to warto pomyśleć o tym, by wybrać naprawdę dobrą hodowlę. Hodowle kotów syberyjskich nie różnią się jedynie ceną, ale także warunkami w jakich przebywają, dorastają i rozmnażają się koty. Bardzo doba hodowlą kotów syberyjskich jest hodowla kotów neva masquerade, gdzie znaleźć można zdrowe, piękne i dumne koty.

Zobacz też:  Gdzie kupić kota syberyjskiego? Hodowle i ceny


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *