Gdzie kupić kota syberyjskiego? Hodowle i ceny

Kot syberyjski to jeden z najbardziej pożądanych kotów. Może dlatego, że są to zwierzęta o bardzo wdzięcznym wyglądzie oraz sympatycznym charakterze. Gdy wybierzemy już odpowiednią rasę dla siebie, pojawia się pewien problem – gdzie kupić kota syberyjskiego?
gdzie kupić kota syberyjskiego

Kot syberyjski – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Wiele osób zastanawia się również ile kosztuje kot syberyjski? Przeczytaj ten artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Kot syberyjski będzie dobrym wyborem dla rodziny lub singla, który ma żywiołowy charakter i jest aktywny. Koty tej rasy uwielbiają się bawić, są prawdziwymi poszukiwaczami przygód. Dlatego jeżeli zastanawiasz się czy warto kupić kota syberyjskiego, zastanów się czy lubisz aktywny tryb życia. 

Główne cechy kota syberyjskiego:

  • lubią dużo i dobrze zjeść,
  • ma skłonność do ucieczek, 
  • posiada wymagający w pielęgnacji włos, szczególnie w okresie linienia,
  • ciężko znosi wysokie temperatury, 
  • nie stroni od wody, lubi się w niej bawić,
  • prawie nie uczula, ma bardzo niski poziom alergenu, 
  • nadaje się do domu z dziećmi, pod warunkiem ustalenia pewnych zasad,
  • nie wokalizują intensywnie. 

Kot syberyjski – gdzie kupić kota syberyjskiego? 

Podstawowym pytaniem po podjęciu decyzji o nowym członku rodziny, jest: gdzie kupić kota syberyjskiego? W Polsce istnieje wiele hodowli kotów syberyjskich, ponieważ jest ona bardzo popularna. Hodowla powinna spełniać kilka ważnych warunków: przynależność do odpowiednich federacji, przestrzeganie odpowiedniego wieku wydania kociaka (ukończone 12 tygodni), kastracja kociąt jeśli nie będą miały dalszej kariery hodowlanej, wydawanie rodowodów, czipowanie kotów, spisanie umowy kupna oraz odpowiednie warunki życia zwierząt. 

Neva masquerade to odmiana kotów syberyjskich którą trochę trudniej dostać, ze względu na to, że jest to jedno z wielu umaszczeń dostępnych w tej rasie. Hodowli kotów neva masquerade jest zdecydowanie mniej. Ile kosztuje kot syberyjski a ile kot neva masquerade? Cena tych dwóch rodzajów rasy nie różni się i koszt najczęściej wynosi od 1500 do 2000 zł. 

Zobacz też:  Ile kosztuje kot syberyjski?

Jeżeli chcemy zakupić kota syberyjskiego tanio, możemy pomyśleć o wyborze kociaka niezgodnego ze wzorcem, np. z nadprogramowymi plamkami, nieprawidłowym umaszczeniem, mniej puszystą sierścią. Takie koty nie mogą być wystawiane ani rozmnażane, więc doskonale sprawdzą się w roli pupila domowego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *