Hodowle kotów syberyjskich – jak mądrze wybrać?

Kot syberyjski to Twoje marzenie? Zastanawiasz się gdzie są najładniejsze kocięta syberyjskie i które hodowle kotów syberyjskich warto wziąć pod uwagę? Poniżej znajdziesz szereg informacji na temat zakupu kotów syberyjskich.
hodowle kotów syberyjskich

Gdzie kupić kota syberyjskiego?

Kot syberyjski to dostojna, dobrze zbudowana rasa, o pięknej długiej sierści.  Jest to zwierzę ruchliwe i przyjacielskie, dlatego świetnie sprawdzi się w rodzinnym środowisku. Zastanawiasz się, gdzie kupić kota syberyjskiego? Musisz pamiętać, że kocięta syberyjskie powinny być zakupione w legalnej, zarejestrowanej hodowli. Tylko wtedy mamy pewność, że zwierzę jest faktycznie zdrowe i posiada wszelkie istotne cechy danej rasy. Jedną z najlepszych hodowli tej rasy w Polsce jest hodowla “Nowa Era PL”. Tamtejsze koty mają rodowody Felis Polonia i przechodzą szczegółową selekcję nie tylko pod względem wyglądu, ale również cech charakteru. Kocięta przechodzą wszelkie testy tak, aby mieć pewność, że pozbawione są wad genetycznych. Niestety hodowla ta jest jedną z najdroższych. Inną polecaną hodowlą kotów syberyjskich jest hodowla “Arystokracja”, która została zarejestrowana w marcu 2009 roku. Jest prowadzona przez prawdziwą miłośniczkę kotów syberyjskich, która dokłada wszelkich starań, aby kocięta syberyjskie był jak najzdrowsze i jak najładniejsze.

Hodowla kotów neva masquerade

Koty neva masquerade różnią się od kotów syberyjskich wyglądem i usposobieniem. Mają one jasny kolor sierści z charakterystycznymi barwnymi znaczeniami na pyszczku. Są to zwierzęta o żywym temperamencie. Podobają Ci się kocięta neva masquerade? Znajdź w pełni legalną hodowlę, która będzie zarejestrowana w Polskim Związku Felionologicznym! “Małe Białe PL” to przykładowa hodowla kotów neva masquerade, której właściciele posiadają odpowiednie kwalifikacje. “Unique Blue” to inna warta uwagi hodowla kotów neva masquerade, ale również kotów syberyjskich. “Mizar Land PL” to kolejna sprawdzona hodowla założona w 2006 roku, która jest członkiem klubu EKKR – Elitarny Klub Kota Rasowego.

Ile kosztuje kot syberyjski?

Cena kota syberyjskiego jest często uzależniona od renomy hodowli i od jej zdobytych tytułów. Najczęściej waha się w okolicach od 3500 do 4500 zł. Jednak można spotkać się również z ceną w okolicach 6000 zł. Należy pamiętać, że tylko zakup z hodowli daje gwarancję, że kot będzie zdrowy i rasowy, dlatego nie należy oszczędzać na zakupie kocięta. Do kosztu zakupu dochodzi również koszt wyprawki – około 500 zł i miesięczny koszt utrzymania kota (karma i żwirek)- około 300 zł. Ponadto należy regularnie, najlepiej co pół roku, wykonywać profilaktyczne badania, których koszt waha się od 300 do 400 zł. Decydując się na zakup kota powinno się być również przygotowanym na niespodziewane wydatki związane z wizytami u weterynarza. W przypadku zakupu kocięta neva masquerade należy się przygotować na jednorazowy wydatek rzędu od 2300 do 3000 zł, a także na koszty związane z utrzymaniem zwierzęcia.

Zobacz też:  Gdzie kupić kota syberyjskiego? Hodowle i ceny


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *